Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
poniedziałek, 28 grudnia 2015
no i jest vorbei

Jeszcze tydzień temu czułam przyjemny niepokój i podekscytowanie na myśl o tegorocznych Świętach. Wprawdzie tym emocjom towarzyszył mimo wszystko ogromny smutek z powodu braku u boku, przy wigilijnym stole, Babci (pierwszy raz w moim zryciu), to jednak świąteczny nastrój napełniał mnie kwitnącym ekscytacją optymizmem. Wszem i wobec ogłaszam,  że po tych czterech dniach optymizm zdechł. Nie umarł, ani nie odszedł za Tęczowy Most. Zdechł jak bezpański burek przywiązany do drzewa w lesie, bo Pan wyjeżdża na Sylwestra.

00:31, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 grudnia 2015
cud

No i cudu nie było. Nie wiem co jeszcze mam napisać. Lepiej  było, gdy o moim blogu nikt wokół mnie nie wiedział. Pisanie szło naturalnie, łatwo, bez ściemy i napinki. Po cholerę ja dawałam w eter linki o blogu? Liczyłam na to, że ludzie będą mnie bardziej rozumieć? Jak mają mnie rozumieć, skoro teraz straciłam lekkość pisania z serca. Wszystko staje się tak cholernie wyważone, przemyślane a głęboki sens zawarty jest tak głęboko miedzy wierszami, że raczej nikt go nie odnajdzie. A na pewno nie On.

01:07, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 grudnia 2015
uczucia

Obserwując ludzi coraz bardziej dochodzę do wniosku, że mamy ogromny problem. My - ludzie a przynajmniej nasza większość. Mamy kłopot z okazywaniem uczuć i nie mówię tu o tym, że jesteśmy nieszczerzy. Po prostu boimy się przyznać do wielu z nich. Gdzieś głęboko skrywamy żal, wściekłość, lęk, miłość, rozczarowanie, serdeczność ... Po to mamy możliwość odczuwania emocji, byśmy umieli z nich korzystać. Bo to trochę tak jak mieć nogi i ich nie używać. Bezsensu i uwierzcie mi - coś o tym wiem :P Tylko pytanie po co skrywamy taką barwną paletę uczuć i udajemy, że ich nie mamy? Boimy się skończyć coś starego czy może bardziej odczuwamy strach przed czymś nowym? A może to obawa przed ośmieszeniem się? Tak czy siak to strach. Nie pozwólmy, by strach nami rządził szczególnie w ten świąteczny czas. Tego i sobie i Wam życzę! :)

13:12, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 grudnia 2015
a może by?

Gdybym miała pewność, że się z tego wykaraskam to z chęcią zaraz po świętach bym sie rozchorowała. Tak na 2 tygodnie.

00:43, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 grudnia 2015
światełko

Nawet najmniejsze światełko lepsze jest od ciemności. No to już wiemy dlaczego ćma lgnie do zapalonej lampy, nawet gdy ta ją parzy.

01:33, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 grudnia 2015
prawie

Prawie unosiłam się ze szczęścia jeszcze kilka dni temu, prawie kiedyś zostałam tłumaczem przysięgłym, prawie decyduje sama o sobie, prawie jest zima, prawie miałabym 5 w lotto i tym samym miły prawie świąteczny prezent. Musze wreszcie zrobić coś na 100 % bo prawie świruję!

00:55, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 grudnia 2015
szczerość

Wracam dzisiaj chodnikiem do domu. Po lewej przy krawężniku stoją auta, po prawe wysokie krzaki. Na końcu zaparkowany samochód, mocno "cofnięty",  długi, bo kombi, zaparkowany tyłem  i jeszcze z hakiem holowniczym czyli PRZEJAZDU brak, przejście na kilkanaście centymetrów. Mówię głośno do ojca: "co za kretyn tak zaparkował?!". Facet zmieszany idący naprzeciwko: "Już Pani odjeżdżam....". Kurtyna. Morał: bądź szczera a chłop zacznie myśleć. 

20:36, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
środa, 09 grudnia 2015
tylko ciut

Tak niewiele mi brakuje do szczęścia.... Tylko w sumie rodzi się pytanie co/kto nim jest. Każda emancypantka powie bez zastanowienia, ze szczęścia należy szukać w samej sobie. Tylko czy aby na pewno? Szczęście dają nam ludzie i pozytywne emocje, jakie w nas wzbudzają. Zatem chyba jestem póki co szczęśliwa. Nie powinnam szukać dziury w całym ani na silę zszywać małych dziurek. Tylko jak łazić w dziurach, gdy zima nadciąga nieubłaganie? Przydałby się jakiś ogrzewacz.

13:06, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
piątek, 06 listopada 2015
króliczek

Od wczoraj mam oficjalny papier na dogonienie króliczka. Samo wręczenie dyplomów dr było bardzo uroczyste i podniosłe. Tylko co teraz? Kolejny dyplom, tym razem prestiżowy i "niebylejaki", który mam wsadzić sobie do... szuflady? :( Potrzebuję uczyć lub szkolić. Potrzebuję tego jak powietrza. A dzisiaj norma zanieczyszczeń w moim mieście przekroczona jest o ponad 200 procent. Amen.

13:29, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 24 sierpnia 2015
lato

Nadal jest przyjemnie ciepło. Pora jednak szukać ciepłego kąta na świecie. Idzie jesień a ja tak strasznie, okrutnie i bardzo jej nie chcę. Rzekomo mam rok spełniania marzeń. Zatem inteligentny i intrygujący facecie z ciepłego kraju przybywaj jak najszybciej! Nie musisz mnie porywać. Sama pojadę.

01:02, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.