Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
środa, 23 grudnia 2015
uczucia

Obserwując ludzi coraz bardziej dochodzę do wniosku, że mamy ogromny problem. My - ludzie a przynajmniej nasza większość. Mamy kłopot z okazywaniem uczuć i nie mówię tu o tym, że jesteśmy nieszczerzy. Po prostu boimy się przyznać do wielu z nich. Gdzieś głęboko skrywamy żal, wściekłość, lęk, miłość, rozczarowanie, serdeczność ... Po to mamy możliwość odczuwania emocji, byśmy umieli z nich korzystać. Bo to trochę tak jak mieć nogi i ich nie używać. Bezsensu i uwierzcie mi - coś o tym wiem :P Tylko pytanie po co skrywamy taką barwną paletę uczuć i udajemy, że ich nie mamy? Boimy się skończyć coś starego czy może bardziej odczuwamy strach przed czymś nowym? A może to obawa przed ośmieszeniem się? Tak czy siak to strach. Nie pozwólmy, by strach nami rządził szczególnie w ten świąteczny czas. Tego i sobie i Wam życzę! :)

13:12, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 grudnia 2015
a może by?

Gdybym miała pewność, że się z tego wykaraskam to z chęcią zaraz po świętach bym sie rozchorowała. Tak na 2 tygodnie.

00:43, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 grudnia 2015
światełko

Nawet najmniejsze światełko lepsze jest od ciemności. No to już wiemy dlaczego ćma lgnie do zapalonej lampy, nawet gdy ta ją parzy.

01:33, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 grudnia 2015
prawie

Prawie unosiłam się ze szczęścia jeszcze kilka dni temu, prawie kiedyś zostałam tłumaczem przysięgłym, prawie decyduje sama o sobie, prawie jest zima, prawie miałabym 5 w lotto i tym samym miły prawie świąteczny prezent. Musze wreszcie zrobić coś na 100 % bo prawie świruję!

00:55, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 grudnia 2015
szczerość

Wracam dzisiaj chodnikiem do domu. Po lewej przy krawężniku stoją auta, po prawe wysokie krzaki. Na końcu zaparkowany samochód, mocno "cofnięty",  długi, bo kombi, zaparkowany tyłem  i jeszcze z hakiem holowniczym czyli PRZEJAZDU brak, przejście na kilkanaście centymetrów. Mówię głośno do ojca: "co za kretyn tak zaparkował?!". Facet zmieszany idący naprzeciwko: "Już Pani odjeżdżam....". Kurtyna. Morał: bądź szczera a chłop zacznie myśleć. 

20:36, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
środa, 09 grudnia 2015
tylko ciut

Tak niewiele mi brakuje do szczęścia.... Tylko w sumie rodzi się pytanie co/kto nim jest. Każda emancypantka powie bez zastanowienia, ze szczęścia należy szukać w samej sobie. Tylko czy aby na pewno? Szczęście dają nam ludzie i pozytywne emocje, jakie w nas wzbudzają. Zatem chyba jestem póki co szczęśliwa. Nie powinnam szukać dziury w całym ani na silę zszywać małych dziurek. Tylko jak łazić w dziurach, gdy zima nadciąga nieubłaganie? Przydałby się jakiś ogrzewacz.

13:06, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
piątek, 06 listopada 2015
króliczek

Od wczoraj mam oficjalny papier na dogonienie króliczka. Samo wręczenie dyplomów dr było bardzo uroczyste i podniosłe. Tylko co teraz? Kolejny dyplom, tym razem prestiżowy i "niebylejaki", który mam wsadzić sobie do... szuflady? :( Potrzebuję uczyć lub szkolić. Potrzebuję tego jak powietrza. A dzisiaj norma zanieczyszczeń w moim mieście przekroczona jest o ponad 200 procent. Amen.

13:29, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 24 sierpnia 2015
lato

Nadal jest przyjemnie ciepło. Pora jednak szukać ciepłego kąta na świecie. Idzie jesień a ja tak strasznie, okrutnie i bardzo jej nie chcę. Rzekomo mam rok spełniania marzeń. Zatem inteligentny i intrygujący facecie z ciepłego kraju przybywaj jak najszybciej! Nie musisz mnie porywać. Sama pojadę.

01:02, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 sierpnia 2015
milionowo

Miliony razy przepraszałam za swoją długą nieobecność. Znudziło mi się to.  Nie będzie tez żadnego obiecywania poprawy. Nie wiem kiedy będę. Jest zbyt piękna pogoda, zbyt wiele się dzieje bym deklarowała, że szybko tu wrócę. Nawet zresztą mi się nie chce. Dużo rzeczy mi się chce ale klepanie w klawiaturę nie jest jedną z nich. Chociaż powinno nią być.

01:29, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2015
kawusia

Kawa to napój Bogów. Szczególnie, gdy kończy się jedną pracę o 20stej i ma się świadomość drugiej przy kompie przez kilka następnych godzin. Jestem Bogiem. Był taki film ale nie miałam i nie mam nadal czasu, by go obejrzeć.

20:54, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.