Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
piątek, 24 października 2014
smutek

To fragment mojego wpisu tutaj z dnia 19.01.2012

"http://www.tvp.pl/katowice/spoleczne-i-reportaze/magazyn-reporterow/wideo/18-stycznia/6222258

Bardzo gorąco dziękuję pani Brygidzie Frosztędze-Kmiecik i całej ekipie za tak profesjonalnie zmontowany materiał i za całe mnóstwo pozytywnych emocji i momentów wybuchu śmiechu (żałujcie, że nie mogliście ujrzeć naszego całego dnia "filmowego")".

Dlaczego świat jest niesprawiedliwy? Dlaczego odchodzą Ci, którzy tak bardzo pomagali innym? W myśl reportażu Pani Brygidy o mnie dodam, że nigdy się z tym nie pogodzę. 

14:09, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 20 października 2014
miłe powroty

Życie potrafi sprawiać niespodzianki :) 14 lat temu byłam wściekła na tę kobietę do granic, gdyż dzięki niej miałam "kampanię wrześniową" bo zabrakło mi 0,25 pkt. Dzięki niej jestem w tym miejscu drogi życiowej i dzisiaj w murach tej uczelni. To była dla mnie emocjonalna i osobista konferencja. Miałam przyjemność wygłaszać referat - Śląskość z polskiej i niemieckiej perspektywy widziana oczyma Horsta Bienka w "Pierwszej polce". Pora rozsławić nasze miasto i przypominać innym wybitnego Gliwiczanina!

 

 

Na tym korytarzu zjadłam masę nerwów 14 lat temu

21:55, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
przeprosiny

Skoro już ludzie na ulicy pytają się mnie czy jeszcze wciąż prowadzę bloga, to pora pójść do Canossy. Przepraszam Was drodzy czytelnicy za to milczenie! Nie wynika to z faktu trzymania tego oto bloga tam, gdzie światło nie dochodzi, lecz niestety z bardzo przyziemnej i prozaicznej przyczyny. Doba mi się skurczyła :( Niby po doktoracie miałam mieć dużo więcej czasu a ja go mam coraz mniej każdego dnia. Też tak macie?

21:01, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 06 października 2014
radna?

Od dzisiaj oficjalnie ogłaszam, ze kandyduję na radną miasta Gliwice. Występuję w tej roli z ramienia KWW Gliwice to MY z Małgorzatą Tkacz-Janik Moje nazwisko będzie widnieć na liście wyborczej w okręgu 1, który obejmuje następujące dzielnice: Czechowice, Łabędy, Kopernik, Gwardii Ludowej. Zapraszam na wybory 16 listopada Proszę o głos na moją skromną osobę mieszkańców w/w dzielnic oraz na zagłosowanie na dr Małgorzata Tkacz-Janik w wyborach na prezydenta. Z góry dziękuję!

23:56, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 05 października 2014
sprostowanie

MOJE SPROSTOWANIE DO REPORTAŻU z Wojciechem Kowalczykiem http://vod.tvp.pl/…/sprawa-dla-repo…/wideo/02102014/16987002

1. Wojtek mówił o mnie. Poinformował mnie o tym po fakcie, po drugie JA ZAWSZE trzymałam głowę - więc tu podał FAŁSZYWĄ informację na mój temat.Niestety mimo moich nalegań wciąż nie chce tego sprostować; nawet tu - w necie.
2. Nie byłam z nim w stałym kontakcie.
3. E.Jaworowicz kreci programy typowo pod publikę i gra na współczuciu, im więcej łez jej zdaniem, tym lepiej aaa no i jeszcze uwielbia osoby chore z ułomnościami fizycznymi rozbierać przed kamera traktując jak dzieci. U mnie była ok 2 lata temu, pół dnia kręcenia; była zachwycona akcją korki [3tony w 5 tyg.], nieprzerwaną pracą zawodową moich rodziców, robieniem mojego dr ale ...nie zgodziłam się na jej propozycję, by nakręcić jak moja mama dźwiga mnie do wanny ani nie chciałam programu w tonie jęcząco-plączącym no i ... bez poformowania mnie o tym nie wyemitowała programu ale puściła taki  dokładnie o tym samym, o osobie chorej na SMA walczącej o formę do momentu uzyskania leku, o zbieraniu kasy na komórki macierzyste! dla mnie to fałszywa kobieta a Wojciechowi Kowalczykowi życzę sukcesu ale nie zgadzam się na traktowanie mojej osoby jako tarczy mówiąc do tego nieprawdziwe o mnie informacje.
4. Nikomu nie można tych komórek ani żadnej innej formy kuracji/leczenia ani odradzać mówiąc, ze to nic nie daje ani tym kusić, każdy organizm jest inny, np jednemu pomaga polopiryna a inny się z niej przekręci bo jest uczulony.  Tu każdy MUSI ZADECYDOWAĆ SAM. Nikt nie może tego polecać czy odradzać komuś, kto chce spróbować.

23:59, znow_ruda_gl
Link Komentarze (3) »
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.