Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
środa, 30 października 2013
zaległości

No to powoli nadrabiam zaległości. Permanentny brak czasu spowodowany za krótką dobą sprawia, że zaległości skutecznie wypełniają lukę braku rodzeństwa. Chyba za bardzo poleciałam z zawoalowaniem tego zdania, czyż nie? :P

Koniecznie muszę Wam wspomnieć o niedzieli. Po ponad roku myślenia o tym i kombinowania wreszcie udało mi się być na RYJKU. Ta zacna impreza wchodziła w pełnoletniość i na tej 18tce miałam ja z kuzynem okazję uśmiać się jak norka. Trzeba być niezłym świrem, by w ogóle wpaść na scenariusz niektórych skeczy. No chociaż np. do tego skeczu scenariusz pisze samo życie ... :P

12:05, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
czwartek, 24 października 2013
są takie dni

Każdy je ma - takie dni, że bez kija nie podchodź. No a jeszcze, gdy do tego dochodzi ZNP to już robi się prawdziwa apokalipsa. No ale jak tu zachować spokój, gdy MILIONOWY raz ktoś jest nieodpowiedzialny i niesłowny i ma Cię tam, gdzie słońce nie dochodzi i rozwala plany nie tylko Twoje ale i całej Twojej rodziny? Do tego dochodzi jeszcze awaria sprzętu, który jest Twoimi nogami. No i jak wygląda sprawa? Sklep zwala sprawę na producenta, a producent, który ma niecałe 200 km każe osobie niepełnosprawnej ruchowo w stopnie całkowitym samej zapakować wózek elektryczny na paletę i odesłać kurierem. Oni ponoszą łaskawie koszty kuriera i nikogo nie obchodzi 14dniowy brak wózka, czyt. nóg.

13:10, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 października 2013
szlag

Zaraz wyjdę z siebie i stanę obok albo trafi mnie szlag na miejscu! Nawet powyzywać sobie tu nie mogę, bo do mojego bloga mają dostęp dzieci, a w końcu bycie ciałem pedagogicznym zobowiązuje do przestrzegania norm kulturowych. Chociaż z drugiej strony obserwując dorastające dzieci coraz bardziej można odnosić wrażenie, iż to właśnie popularne "słowo na k" stanowi językowo-obyczajową normę.

Po całodziennej bieganinie i wojażach pro-bono lecę ja dzisiaj z wywieszonym jęzorem do domu pewna, że mam dwa zajęcia, każde po półtorej godziny. Myślę sobie no trudno, że jest piątek wieczór ale przynajmniej będę mieć za co nalać do baku. Jeden uczeń już w drodze wysyła mi smsa, że dzisiaj nie może. Jest mu wybaczone, rozumiem, każdemu może coś wypaść ale uprzedził - to plus, drugi plus - przesunął na inny dzień. Ale nie zostanie wybaczone kobiecie, która już trzeci raz nie przyszła na zajęcia i 10 minut po umówionej godzinie wysyła mi smsa z przeprosinami. Dodam, że owa pani jest elegancką zrównoważoną kobietą po 50-tce, która ma przysłowiowy nóż na gardle. Za niecały miesiąc wyjeżdża jako opiekunka do DE, a jej znajomość niemieckiego oscyluje wokół 1 przy skali 0-10. Dodam, iż pani chodzi do mnie od ok. 3 tygodni i nawet szłam jej na rękę i robiłam zajęcia w niedzielne popołudnie.

19:42, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 października 2013
układanie

Znów mam wrażenie, że wszystko zaczyna się powoli układać... Znów natrafiam na ludzi, którzy coś dobrego zdziałają nie tylko w moim życiu.

00:23, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 października 2013
dzieje się

No to mam! Tyle roboty, że nie wiem w co ręce włożyć. A ja głupia się z tego cieszę :) Łapię chyba kilka srok za ogon ale każdy z tych ptaszków jest ważny. 

Dzisiaj najważniejsze jest to, by Wam wszystkim podziękować za przekazanie 1% podatku na moją rzecz. W tym roku wpłynęło mi trochę mnie niż w ubiegłym, jednak zupełnie nie szkoda! Każda złotówka jest cenna i za każdą z osobna Wam dziękuję. A tych złotówek uzbierało się 12 681,53 :)

13:07, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 października 2013
powrót

Mając już 3 z przodu człek coraz częściej i coraz chętniej sie odmładza. Był już powrót do sportowych ciuchów i trampek, było odrodzenie mojej nastoletniej miłości do wampirów, a teraz pora na gry planszowe. Jako dziecko chyba każdy z nas grał w Chińczyka lub Eurobiznes - i to byłoby na tyle, bo w latach 80-tych nic więcej nie było. Potem w okresie dorastania gry stały się bleee, zbyt dziecinne. Kilka lat temu zapałałam miłością do Scrabble no ale moim znajomym szybko się to odwidziało i jakoś tak ostatnio nie mam z kim grać, no chyba że na wakacjach.

Teraz planuję wielki come back. To dzięki fajnie zakręconym ludziom z 2PIONKI. Nie dość, że kobieta to moja znajoma z dzieciństwa, to jeszcze ma genialne hobby, które wciąga. Myślę, że razem uda nam się wymyślić wiele fajnego. Narazie zrobiłam pierwszy krok i pojechałam do jej sklepu/wypozyczalni, w środę jadę obczaić zajęcia integracyjne z dziećmi na grach planszowych, a za niedługo mam się spotkać z szefem Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, by wspólnie ruszyć temat przystosowania budynku (windy), tak aby osoby niepełnosprawne ruchowo osoby miały kolejny powód by ruszyć swoje szanowne 4 litery, wyjść z domu i aktywnie uczestniczyć w tej imprezie.

20:28, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.