Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
niedziela, 30 września 2012
rozpieszczanie

Cudowna pogoda była w weekend. Przez dwa dni słońce nas rozpieszczało czule ogrzewając swymi promieniami. Oczywiście wykorzystywałyśmy to z Koką na tyle na ile się da, czytaj - na ile ja dam radę. Dwugodzinny spacer po lesie pozwala Koce trochę rozbudować mięśnie przy bieganiu, a mi wzmocnić mięśnie oddechowe przy jej nawoływaniu. Ponadto spacer z psem doskonale odpręża i eliminuje tzw. wielki wkurw. Potwierdziła to dziś moja kochana kuzynka.

23:23, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
sobota, 29 września 2012
kroki

Wykaraskałam się z choróbska i znów biorę Kokę dziennie ... na spacer. Małymi krokami obydwie przełamujemy swoje słabostki, ja fizyczne, ona psychiczne. W środę byłam z niej bardzo dumna. Zamiast, jak każdy opiekun czworonoga, wziąć go na spacer do lasu ja pojechałam z Koką i treserką  do miasta. Koka dzielnie szła przy mnie na dworcu, gdzie jednak głos z megafonu był nie lada zagadką, potem pod peronami aż do galerii handlowej w centrum. Tam na jej werandzie wśród osób nawet ciut chodziła przy mnie bez smyczy.

 Tu bez smyczy


00:01, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
niedziela, 23 września 2012
ku... co za tydzień!

W minionym tygodniu (kolejność chronologiczna):

- dowiedziałam się, że w tym roku nie ma dofinansowania z PFRON'u na komputer (tylko na specjalistyczny, np. dla niewidomych lub zupełnie nieruszających rękoma);

- w tym samym dniu umarł mi mój komp;

- zepsuła mi się elektryczna szczoteczka do zębów;

- miałam nawrót "stanu agonalnego" przy 39 stopniach temperatury;

- umarł mi dziadek.

20:14, znow_ruda_gl
Link Komentarze (6) »
sobota, 15 września 2012
audycja

Pożyczone od znajomej. Cholernie mądra audycja. Co o tym sadzicie?

19:29, znow_ruda_gl
Link Komentarze (4) »
niewiedza

Nie wiem co ze sobą robić, nie wiek z kim pogadać, nie wiem o czym. Nie wiem, czy Chiny coś dały, nie wiem, czy podejmę pozytywną decyzję o kolejnej terapii, a jeżeli tak, to nie wiem, skąd znów znajdę na to fundusze. Nie wiem, czy zrobię jeszcze coś sensownego z własnym życiem, nie wiem, czy i skąd wezmę na to siły, no bo i po co. Nie wiem, czy znów nie mam gorączki i czy aby nie bredzę. Wiem dzisiaj tylko jedno - Koka wie, co znaczy "waruj".

18:53, znow_ruda_gl
Link Komentarze (3) »
piątek, 14 września 2012
porównanie

Jestem zmęczona jak Koka, by nie powiedzieć - jak pies.

23:47, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 września 2012
bycie jedynakiem

Mimo wszystko czasem cieszę się, że jestem jedynaczką. Gdy zawodzą znajomi, przyjaciele to boli, lecz myślę, że boli bardziej, gdy własne rodzeństwo widzi tylko czubek własnego nosa. Nie mam tu na myśli nie wiadomo jak wielkiej pomocy siostrze/bratu, która/-y jest niepełnosprawna/-y. Czasami wystarczy odrobina empatii. Jak ją spróbować u siebie rozbudzić? Ćwicz zabawę we wcielanie się w rolę. Gdy Twoje rodzeństwo np. nie widzi - sam zawiąż sobie oczy na jakiś czas; gdy rodzeństwo ma SMA - usiądź na krześle i przywiąż sobie do niego ręce i nogi tak byś nie dal rady nimi ruszać. Im dłużej tak wytrzymasz, tym więcej zrozumiesz i tym większą empatią będziesz się wykazywać. Powodzenia.

23:51, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
środa, 12 września 2012
wycieczkowo

Odkąd mam psa więcej czasu spędzam na dworze, więcej się ruszam i więcej razy ruszam 4 litery poza miasto. Czasami wynika to w ramach spotkań z trenerkami i wówczas, gdy jest ładna pogoda, jedziemy do cudnego parku za "3 Stawami" w Katowicach. Czasami sami jakimś cudem wynajdujemy czas, na miły wypad. Wczoraj był ostatni zryw kończącego się lata i udało nam się na 2 h pojechać nad jezioro. Póki Koka jest mała a temperatury wysokie  chcieliśmy przekonać ją, że pieski też umieją pływać. Były namowy na zabawę piłeczką, na smakołyki i nic. Woda według Koki absolutnie nie służy do niczego innego, jak do picia. W końcu została wniesiona do wody i zaprezentowała nam nowy styl pływania - na kangura.



16:01, znow_ruda_gl
Link Komentarze (2) »
wtorek, 11 września 2012
weekendowe małpy i pies

Mam straszne tutaj zaległości, no ale to nie nowość ;p Chociaż z drugiej strony to nie było mnie tu zaledwie kilka dni, w czasie których - jak to słusznie zauważyła jedna z czytelniczek - korzystałam z resztek lata. Jednak był i czas na kulturalne odchamienie się. W sobotę byłam na Tarzanie, tzn. na musicalu o tym tytule ;) Naprawdę fajny i zrobiony z rozmachem, zresztą jak prawie każdy musical. Ja kocham musicale, szkoda tylko, ze w sumie nie mam na nie z kim chodzić. Najlepsze były małpy, które robiły na scenie mega rozpierduchę, a ja zastanawiałam się, czy podobny widok zastaniemy w domu po powrocie, gdyż Koka tym razem została z babcią na ponad 4h. A tu miła niespodzianka. Pies grzecznie spał i nawet nie nasikał.

23:58, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 września 2012
łapa

No i umiemy wykonać kolejną komendę:) Najpierw nauczyła się podawać łapę moim rodzicom, a na mnie patrzyła się pytającym wzrokiem "no ale jak niby mam Ci podać swoją  łapę???" Potem wymyśliliśmy, by postukać jej palcem na wózek i zadziałało! W mig pojęła, że przecież łapę można dać na wózek, a niekoniecznie komuś do ręki. Jednak wychodzi nam to perfekcyjnie tylko w domu, wówczas Koka chodzi przy mnie po mojej prawej stronie, gdyż właśnie z tej strony dostaje nagrody za dobrze wykonane zadanie. Na dworze Koka już sama, niejako automatycznie, ustawia się po mojej lewej stronie. Wówczas jakoś narazie komenda siad nie działa :P W oczach ma stwierdzenie: "zgłupiałaś; z lewej strony łapy się nie daje!"

 

11:55, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.