Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
poniedziałek, 30 czerwca 2014
flug

No to powoli pora zbierać się na lotnisko.

12:38, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 czerwca 2014
DE

Zgarnelam w czerwcu wszystko, co moglam i wsiadlam ... w ym etapie do auta. Jestem juz w DE a w poniedzialek mam lot po wiecej mocy.

23:23, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 czerwca 2014
12 czerwca

12 czerwca 2014 - ta data na długo zagości w moim kalendarzu życia. Tego dnia uzyskałam upragniony tytuł doktora nauk humanistycznych. Również tego dnia obradowała kapituła złożona z Forum Kobiet Ziemi Gliwickiej i Nowin Gliwickich i wybrała wśród finalistek kobietę roku. Wczoraj na uroczystej gali zostałam uhonorowana tym tytułem Diany 2014. Dziękuję za docenienie realizowania w szkołach mojego autorskiego projektu warsztatów "Sprawna szkoła". Było warto realizować własne marzenia i plany zawodowe pomagając jednocześnie edukować innych.

Osoby niepełnosprawne ruchowo niestety nadal postrzegane są jako niesprawne również intelektualnie. Kilka dni temu spotkała mnie sytuacja w banku gdy na moje pytanie skierowane do jego pracownika osoba ta nie odpowiedziała mi, wręcz zwróciła się z odpowiedzią do osoby mi towarzyszącej. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej. Wciąż jednak konieczna jest edukacja społeczeństwa. Mam tu na myśli zarówno osoby niepełnosprawne – ich należy uczyć otwarcia na innych a z drugiej strony wystrzegania się postawy roszczeniowej. Osoby pełnosprawne ruchowo należy uczyć np tego, iż łapanie za wózek z chęcią pomocy bez zapytania o to jest nietaktem.

Powinnam powiedzieć, że ów tytuł dał mi pewność, iż realizowany przeze mnie od lat w szkołach wspomniany projekt ma sens. Nieskromnie jednak stwierdzę, że wiem, iż jest on bardzo dobry i pod względem merytorycznym, jak i społeczno-edukacyjnym. Tytuł Diana 2014 sprawił, że poczułam się doceniona jako kobieta, a oprócz tego dostałam kolejną dawkę energii do realizacji dalszych planów dla siebie i innych.22:54, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 czerwca 2014
meta

W czwartek osiągnęłam swoją metę w życiu. Po kilku latach (niestety kilku więcej niż miało być) dogoniłam króliczka o wdzięcznym imieniu Doktorat. Uwieńczenie tego polowania było niezwykle emocjonujące ale i smaczne, można by je również nazwać brawurowym (tak jak napisano w piątkowym wydaniu Dziennika Zachodniego). Zbierając achy i ochy byłam wczoraj dumna z siebie niczym paw, wolno mi było! A dzisiaj co? Pogoda za oknem sprawia, że świat znowu jest szary, a ja niczym zagubiona w nim myszka zastanawiam się jak dołączyć do wyścigu szczurów. W końcu może przełamię negatywne konotacje związane z tym zwrotem, no bo przecież każdy wyścig motywuje i rozwija a szczur budzi respekt i zachwyca inteligencją.

Ech miało być o językoznawstwie a zeszłam na zoologie, by nie rzec, iż na psy.

00:37, znow_ruda_gl
Link Komentarze (2) »
wtorek, 03 czerwca 2014
gramy, gramy

To świat, który wciąga :)

11:45, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.