Ja i blog, hmmm? Dziwna kombinacja, sam przyznasz. Po co mi taki ekshibicjonizm duszy i umysłu? Na pierwszy rzut oka widać mój mały ale niestety nie lekki osobisty czołg, więc i tak ukrywanie się nic nie da. W takim przeświadczeniu zostałam wychowana i dlatego będę krzyczeć całemu światu, że będąc tak cholernie małosprawną trzeba z całych sił kolorować świat. Mocno, buntowniczo udowadniać, iż można żyć na kredyt ponad ćwierć wieku... aga@elf.silesianet.pl GG: 491060 MÓJ BLOG BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA BLOG ROKU 2014 I NA TEKST ROKU - LINK W KOLUMNIE PO PRAWEJ
Kategorie: Wszystkie | SMA
RSS
środa, 28 listopada 2012
cisza

Ciiii, nie zakeuócajcie mi tej błogiej ciszy... Cudowna chwila - nikogo poza mną nie ma w domu. Taka sytuacja to niestety niespotykane zjawisko u mnie w domu. Tato w pracy, mama z babcią na lekarskiej wizycie kontrolnej, żadnego gadania nad uchem, żadnego wrzeszczącego TV:) Tylko ja, kawusia, ciasteczko, książka, pies u mych nóg i... instrukcja obsługi nowego piekarnika, który mam włączyć.

13:14, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 listopada 2012
Mao Zedong

Siła Mao Zedong'a jest niepojęta! Wczoraj moja mama z przerażeniem w oczach szukała czegoś drogocennego, co rzekomo schowała, by się nie zgubiło u mnie w zamykanej na klucz szufladzie. Niestety schowała to kiedyś tak dokładnie, że sama nie wiedziała już gdzie. Zaczęła przekopywać zawartość szuflady tak intensywnie, iż z książeczki do nabożeństw wypadły jakieś banknoty. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że są to chińskie yuany. Otworzyłyśmy książeczkę, by je tam schować z powrotem na tzw. pamiątkę i.... znalazłyśmy tam owy - szukany przez nas - przedmiot! W tym czasie z drugiego pokoju dobiegła nas chińska muzyka - w TV Cejrowski pokazywał swoją wyprawę na bosaka do dalekiej Azji:)

Tęsknię za Chinami, za zapachem bambusów, za przestrzenią, za upalnymi ulewami, za cudownym smakiem ryb, nawet za codziennym charaniem - czytaj oczyszczaniem się - salowej, za ...

00:46, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 listopada 2012
szaruga

Jakoś tak szaro się zrobiło i na zewnątrz i w środku ... Ciekawe czy to efekt tego, że mam coraz więcej pracy, czy coraz mniej przyjaciół wokół siebie?

22:41, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 listopada 2012
:)

Wow a sądziłam, że ktoś kogo znam wieki nie potrafi już mnie niczym zaskoczyć, a jednak! Jestem mile zaskoczona tym, że nawet faceci potrafią podejmować bardzo trudne życiowo decyzje.

22:02, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 listopada 2012
francuski piesek

Mój pies jest jakby szwajcarski (nazwa rasy niejako zobowiązuje), po części jest niemiecki (tatuś jest chempionen Bawarii) no i jakby nie było polski (mamusia z centralnej Polski). Niestety smaczki przydatne do tresury w postaci wędzonych resztek z szynki, schabu, kiełbaski itp. jej nie służą i sprawiają, że Koka staje się francuskim pieskiem.Trzęsące się na ich widok jej uszy niestety są wprost proporcjonalne do późniejszych sensacji żołądkowych. Wracamy do parówek i drobiu, tylko skąd by tu wziąć zapach o smaku wędzonki?

23:30, znow_ruda_gl
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 listopada 2012
woda

Wodę toleruję tylko w dwóch postaciach: do picia i mycia. Czasem może wystąpić jeszcze jako lód do drinka. Nie lubię - pewnie dlatego, że nie umiem - pływać, ani też nie znoszę, gdy pada. Ewentualnie jestem w stanie tolerować deszcz - ba, nawet ulewy i burze - w Chinach, gdzie nawet wówczas temperatura oscyluje wokół 30paru stopni. Zdecydowane NIE mówię sytuacji, gdy jest poniżej 10 stopni i pada. Wówczas mój organizm zachowuje się irracjonalnie wobec praw fizyki i zamieniam się w lód. Zatem nie pozostało mi dzisiaj nic innego jak modlić się do Wszystkich Świętych i za dusze zmarłych i o lepszą aurę, by mnie szlag nie trafił z nerwów.

12:18, znow_ruda_gl
Link Komentarze (1) »
O autorze
Zakładki:
Fundacja Razem Łatwiej
1 % podatku
Biżuteryjnie
BOS czyli biały owczarek szwajcarski i inne psiaki
CHCESZ MI POMÓC?
Chiny w blogach
Dorośli z SMA
Dzieci z SMA
Felietonistycznie
JA I MEDIA
KONKURS BLOG ROKU 20014
KONKURS TEKS ROKU 2014
Kulinarnie
Moje miasto
Orif
Podróże a niepełnosprawni
POMOC INNYM
POMOGLI MI
POMÓŻMY ZWIERZAKOM
SMA w trawie piszczy czyli linki godne uwagi
Tu możesz mnie czasem spotkać
Ulubione blogi pamiętnikowe
Zespoły grające dla mnie charytatywnie
Agnieszka Filipkowska

Utwórz swoją wizytówkę
Post użytkownika Koka i ja.